KAUZIS.SKTestovacia prevádzka
UznesenieKrajský súd Trnava30. 3. 2016plný textcitované 5×

Uznesenie Krajského súdu Trnava sp. zn. 11Co/116/2016 z 30. 3. 2016

Stav rozhodnutia: opravný prostriedok zamietnutý / odmietnutý

Opravný prostriedok proti tomuto rozhodnutiu bol zamietnutý alebo odmietnutý (rozhodnutie ostalo v platnosti) – uznesenie Najvyššieho súdu SR z 12. júna 2018, sp. zn. 1XObdo/54/2018, ECLI:SK:NSSR:2018:5312210004.1 (12. 06. 2018). Zistené automaticky z výroku rozhodnutia vyššieho súdu; overte v jeho texte.

CitáciaUznesenie Krajského súdu Trnava z 30. marca 2016, sp. zn. 11Co/116/2016, ECLI:SK:KSTT:2016:2615205658.1

Text rozhodnutia

Súd: Krajský súd Trnava
Spisová značka: 11Co/116/2016
Identifikačné číslo súdneho spisu: 2615205658
Dátum vydania rozhodnutia: 31. 03. 2016
Meno a priezvisko sudcu, VSÚ: JUDr. Silvia Hýbelová
ECLI: ECLI:SK:KSTT:2016:2615205658.1

Uznesenie
Krajský súd v Trnave v právnej veci navrhovateľa: AB 1 B. V., registračné číslo: 560 07 043, so sídlom
Strawinskylaan 933, 1077XX Amsterdam, Holandské kráľovstvo, zastúpeného splnomocnencom:
Advokátska kancelária GOLIAŠOVÁ GABRIELA s.r.o., IČO: 47 234 679, Piaristická 707/25, Trenčín,
proti odporkyni: R. S., nar. XX.XX.XXXX, bytom R. S. XX, C., o zaplatenie 427,75 eur s príslušenstvom,
o odvolaní odporkyne proti uzneseniu Okresného súdu Senica, zo dňa 22. decembra 2015, č.k.
7C/305/2015-52, takto

r o z h o d o l :

Odvolací súd odvolanie o d m i e t a.

Žiaden z účastníkov nemá právo na náhradu trov odvolacieho konania.

o d ô v o d n e n i e :

Súd prvého stupňa uznesením napadnutým odvolaním odmietol odpor odporkyne proti platobnému
rozkazu vydanému Okresným súdom Senica pod č.k. 7C/305/2015-48, zo dňa 28.10.2015 a to v súlade
s ustanovením § 174 ods. 3 písm. b) O.s.p., nakoľko odporkyňa napriek poučeniu podala odpor bez
odôvodnenia.

Proti tomuto uzneseniu podala odvolanie odporkyňa, keď uviedla, že žiadala od navrhovateľa zmenu
výšky splátkového kalendára z dôvodu exekúcie a súd sa dostatočne jej finančnou situáciou nezaoberal.

Krajský súd v Trnave ako súd odvolací, po zistení, že bolo podané odvolanie oprávnenou osobou,
proti rozhodnutiu, proti ktorému je tento opravný prostriedok prípustný, vec prejednal postupom bez
nariadenia odvolacieho pojednávania podľa § 214 ods. 2 písm. a) O.s.p., keď zistil, že je potrebné
odvolanie odmietnuť, nakoľko bolo podané oneskorene.

Podľa § 204 ods. 1 veta prvá O.s.p. odvolanie sa podáva do 15 dní od doručenia rozhodnutia na súde,
proti rozhodnutiu ktorého smeruje.

V danom prípade uznesenie súdu prvého stupňa bolo doručené odporkyni dňa 20.01.2016 ako to vyplýva
z pripojenej doručenky. Lehota na podanie odvolania začala plynúť podľa ustanovenia § 57 ods. 1 O.s.p.
dňom po doručení teda 21.01.2016 a posledným dňom na podanie odvolania bol 15. deň, t.j. 04.02.2016,
čo bol štvrtok. Odvolanie však bolo podané na pošte dňa 05.02.2016.

Podľa ustanovenia § 218 ods. 1 písm. a) O.s.p. odvolací súd odmietne odvolanie, ktoré bolo podané
oneskorene.

Keďže odvolanie odporkyne bolo podané oneskorene, odvolací súd sa nemohol meritórne zaoberať
dôvodmi odvolania a musel ho ako oneskorene podané odmietnuť.



O náhrade trov odvolacieho konania rozhodol odvolací súd podľa ustanovenia § 224 ods. 1 O.s.p. s
použitím ustanovenia § 146 ods. 1 písm. c) O.s.p., analogicky ako pri zastavení konania.

Uvedené uznesenie bolo v senáte prijaté pomerom hlasov 3:0.

Poučenie:

Proti tomuto uzneseniu nie je možné podať odvolanie.

Citované v ďalších rozhodnutiach

Napadnuté rozhodnutia, o ktorých rozhodol vo výroku

Priebeh sporuIdentifikačné číslo spisu 2615205658

  1. 28. 10. 2015Platobný rozkaz Okresného súdu Senica sp. zn. 7C/305/2015 z 28. 10. 2015
  2. 22. 12. 2015Uznesenie Okresného súdu Senica sp. zn. 7C/305/2015 z 22. 12. 2015opravný prostriedok zamietnutý / odmietnutý
  3. 30. 3. 2016Uznesenie Krajského súdu Trnava sp. zn. 11Co/116/2016 z 30. 3. 2016 (toto rozhodnutie)opravný prostriedok zamietnutý / odmietnutý