Uznesenie Krajského súdu Trnava sp. zn. 11Co/116/2016 z 30. 3. 2016 Citácia: uznesenie Krajského súdu Trnava z 30. marca 2016, sp. zn. 11Co/116/2016, ECLI:SK:KSTT:2016:2615205658.1 Krajský súd Trnava | 11Co/116/2016 | ECLI:SK:KSTT:2016:2615205658.1 | 2016-03-30 | Uznesenie Oblasť práva: Občianske právo – Ostatné Citované ustanovenia: § 174 ods. 3 písm. b) zákona č. 93/1963 Zb. Zdroj: https://obcan.justice.sk/content/public/item/2dfa4ac6-723c-4fd1-8f02-7bea7423557a Odkaz: https://www.kauzis.sk/judikatura/r/ECLI:SK:KSTT:2016:2615205658.1 Súd: Krajský súd Trnava
Spisová značka: 11Co/116/2016
Identifikačné číslo súdneho spisu: 2615205658
Dátum vydania rozhodnutia: 31. 03. 2016
Meno a priezvisko sudcu, VSÚ: JUDr. Silvia Hýbelová
ECLI: ECLI:SK:KSTT:2016:2615205658.1

Uznesenie
Krajský súd v Trnave v právnej veci navrhovateľa: AB 1 B. V., registračné číslo: 560 07 043, so sídlom
Strawinskylaan 933, 1077XX Amsterdam, Holandské kráľovstvo, zastúpeného splnomocnencom:
Advokátska kancelária GOLIAŠOVÁ GABRIELA s.r.o., IČO: 47 234 679, Piaristická 707/25, Trenčín,
proti odporkyni: R. S., nar. XX.XX.XXXX, bytom R. S. XX, C., o zaplatenie 427,75 eur s príslušenstvom,
o odvolaní odporkyne proti uzneseniu Okresného súdu Senica, zo dňa 22. decembra 2015, č.k.
7C/305/2015-52, takto

r o z h o d o l :

Odvolací súd odvolanie o d m i e t a.

Žiaden z účastníkov nemá právo na náhradu trov odvolacieho konania.

o d ô v o d n e n i e :

Súd prvého stupňa uznesením napadnutým odvolaním odmietol odpor odporkyne proti platobnému
rozkazu vydanému Okresným súdom Senica pod č.k. 7C/305/2015-48, zo dňa 28.10.2015 a to v súlade
s ustanovením § 174 ods. 3 písm. b) O.s.p., nakoľko odporkyňa napriek poučeniu podala odpor bez
odôvodnenia.

Proti tomuto uzneseniu podala odvolanie odporkyňa, keď uviedla, že žiadala od navrhovateľa zmenu
výšky splátkového kalendára z dôvodu exekúcie a súd sa dostatočne jej finančnou situáciou nezaoberal.

Krajský súd v Trnave ako súd odvolací, po zistení, že bolo podané odvolanie oprávnenou osobou,
proti rozhodnutiu, proti ktorému je tento opravný prostriedok prípustný, vec prejednal postupom bez
nariadenia odvolacieho pojednávania podľa § 214 ods. 2 písm. a) O.s.p., keď zistil, že je potrebné
odvolanie odmietnuť, nakoľko bolo podané oneskorene.

Podľa § 204 ods. 1 veta prvá O.s.p. odvolanie sa podáva do 15 dní od doručenia rozhodnutia na súde,
proti rozhodnutiu ktorého smeruje.

V danom prípade uznesenie súdu prvého stupňa bolo doručené odporkyni dňa 20.01.2016 ako to vyplýva
z pripojenej doručenky. Lehota na podanie odvolania začala plynúť podľa ustanovenia § 57 ods. 1 O.s.p.
dňom po doručení teda 21.01.2016 a posledným dňom na podanie odvolania bol 15. deň, t.j. 04.02.2016,
čo bol štvrtok. Odvolanie však bolo podané na pošte dňa 05.02.2016.

Podľa ustanovenia § 218 ods. 1 písm. a) O.s.p. odvolací súd odmietne odvolanie, ktoré bolo podané
oneskorene.

Keďže odvolanie odporkyne bolo podané oneskorene, odvolací súd sa nemohol meritórne zaoberať
dôvodmi odvolania a musel ho ako oneskorene podané odmietnuť.



O náhrade trov odvolacieho konania rozhodol odvolací súd podľa ustanovenia § 224 ods. 1 O.s.p. s
použitím ustanovenia § 146 ods. 1 písm. c) O.s.p., analogicky ako pri zastavení konania.

Uvedené uznesenie bolo v senáte prijaté pomerom hlasov 3:0.

Poučenie:

Proti tomuto uzneseniu nie je možné podať odvolanie.