Text rozhodnutia
Súd: Krajský súd Bratislava Spisová značka: 11CoP/144/2013 Identifikačné číslo súdneho spisu: 1412210922 Dátum vydania rozhodnutia: 17. 06. 2013 Meno a priezvisko sudcu, VSÚ: JUDr. Bianka Gelačíková ECLI: ECLI:SK:KSBA:2013:1412210922.1 Uznesenie Krajský súd v Bratislave v právnej veci navrhovateľa: J. E., U. F. XX, Y., proti odporkyni: J. E., U. E. X, U., o určenie príspevku na výživu rozvedeného manžela, o odvolaní navrhovateľa proti uzneseniu Okresného súdu Bratislava IV zo dňa 23.11.2012, č.k. 15P 170/2012-68, jednohlasne (pomerom hlasov 3:0) takto r o z h o d o l : Odvolanie navrhovateľa sa o d m i e t a. o d ô v o d n e n i e : Napadnutým uznesením zo dňa 23.11.2012 súd I. stupňa nepriznal navrhovateľovi oslobodenie od súdnych poplatkov v zmysle ust. § 138 ods. 1 O.s.p. s tým, že z hľadiska osobných pomerov nespĺňa pre oslobodenie podmienky. Proti tomuto uzneseniu podal odvolanie navrhovateľ, v ktorom uviedol, že na súdny poplatok nemá peniaze, sociálne dávky mu znížili na 83 eur, býva v šope u strýka, nakoľko ho z podnájmu vyhodili pre nezaplatené nájomné. Záverom uviedol, že súdny poplatok by dokázal splácať po X eur mesačne. Podľa § 204 ods. 1 zákona č. 99/1963 Zb.- Občiansky súdny poriadok v platnom znení (ďalej len ,,O.s.p.“), odvolanie sa podáva do 15 dní od doručenia rozhodnutia na súde, proti rozhodnutiu ktorého smeruje. Ak bolo vydané opravné uznesenie, lehota plynie znovu od doručenia opravného uznesenia len v rozsahu vykonanej opravy. Podľa § 218 ods. 1 písm. a/ O.s.p., odvolací súd odmietne odvolanie, ktoré bolo podané oneskorene. Z obsahu spisového materiálu vyplýva, že napadnuté rozhodnutie bolo doručené navrhovateľovi dňa 10.01.2013. Lehota na podanie odvolania v dĺžke 15 dní tak uplynula dňom 25.01.2013, navrhovateľ však podal odvolanie na poštu až dňa 26.02.2013. S poukazom na vyššie uvedené skutočnosti odvolací súd odmietol odvolanie navrhovateľa, pretože bolo podané oneskorene. Poučenie: P o u č e n i e: Proti tomuto uzneseniu odvolanie nie je prípustné.