Uznesenie Krajského súdu Bratislava sp. zn. 11CoP/144/2013 z 16. 6. 2013 Citácia: uznesenie Krajského súdu Bratislava z 16. júna 2013, sp. zn. 11CoP/144/2013, ECLI:SK:KSBA:2013:1412210922.1 Krajský súd Bratislava | 11CoP/144/2013 | ECLI:SK:KSBA:2013:1412210922.1 | 2013-06-16 | Uznesenie Oblasť práva: Rodinné právo – Vyživovacie povinnosti Citované ustanovenia: § 218 ods. 1 písm. a) OSP Zdroj: https://obcan.justice.sk/content/public/item/29ec5f18-f56f-4d74-bdcd-6fdefec7dbf3 Odkaz: https://www.kauzis.sk/judikatura/r/ECLI:SK:KSBA:2013:1412210922.1 Súd: Krajský súd Bratislava
Spisová značka: 11CoP/144/2013
Identifikačné číslo súdneho spisu: 1412210922
Dátum vydania rozhodnutia: 17. 06. 2013
Meno a priezvisko sudcu, VSÚ: JUDr. Bianka Gelačíková
ECLI: ECLI:SK:KSBA:2013:1412210922.1

Uznesenie
Krajský súd v Bratislave v právnej veci navrhovateľa: J. E., U. F. XX, Y., proti odporkyni: J. E., U. E.
X, U., o určenie príspevku na výživu rozvedeného manžela, o odvolaní navrhovateľa proti uzneseniu
Okresného súdu Bratislava IV zo dňa 23.11.2012, č.k. 15P 170/2012-68, jednohlasne (pomerom hlasov
3:0) takto

r o z h o d o l :

Odvolanie navrhovateľa sa o d m i e t a.

o d ô v o d n e n i e :

Napadnutým uznesením zo dňa 23.11.2012 súd I. stupňa nepriznal navrhovateľovi oslobodenie od
súdnych poplatkov v zmysle ust. § 138 ods. 1 O.s.p. s tým, že z hľadiska osobných pomerov nespĺňa
pre oslobodenie podmienky.

Proti tomuto uzneseniu podal odvolanie navrhovateľ, v ktorom uviedol, že na súdny poplatok nemá
peniaze, sociálne dávky mu znížili na 83 eur, býva v šope u strýka, nakoľko ho z podnájmu vyhodili pre
nezaplatené nájomné. Záverom uviedol, že súdny poplatok by dokázal splácať po X eur mesačne.

Podľa § 204 ods. 1 zákona č. 99/1963 Zb.- Občiansky súdny poriadok v platnom znení (ďalej
len ,,O.s.p.“), odvolanie sa podáva do 15 dní od doručenia rozhodnutia na súde, proti rozhodnutiu ktorého
smeruje. Ak bolo vydané opravné uznesenie, lehota plynie znovu od doručenia opravného uznesenia
len v rozsahu vykonanej opravy.

Podľa § 218 ods. 1 písm. a/ O.s.p., odvolací súd odmietne odvolanie, ktoré bolo podané oneskorene.

Z obsahu spisového materiálu vyplýva, že napadnuté rozhodnutie bolo doručené navrhovateľovi dňa
10.01.2013. Lehota na podanie odvolania v dĺžke 15 dní tak uplynula dňom 25.01.2013, navrhovateľ
však podal odvolanie na poštu až dňa 26.02.2013.

S poukazom na vyššie uvedené skutočnosti odvolací súd odmietol odvolanie navrhovateľa, pretože bolo
podané oneskorene.

Poučenie:



P o u č e n i e: Proti tomuto uzneseniu odvolanie nie je prípustné.