KAUZIS.SKTestovací provoz
UznesenieKrajský súd Bratislava16. 12. 2018plný textcitované 1×

Uznesenie Krajského súdu Bratislava sp. zn. 11CoP/533/2018 z 16. 12. 2018

CitáciaUznesenie Krajského súdu Bratislava z 16. decembra 2018, sp. zn. 11CoP/533/2018, ECLI:SK:KSBA:2018:1318205389.1

Text rozhodnutia

Súd: Krajský súd Bratislava
Spisová značka: 11CoP/533/2018
Identifikačné číslo súdneho spisu: 1318205389
Dátum vydania rozhodnutia: 17. 12. 2018
Meno a priezvisko sudcu, VSÚ: JUDr. Bianka Gelačíková
ECLI: ECLI:SK:KSBA:2018:1318205389.1

Uznesenie
Krajský súd v Bratislave v senáte zloženom z predsedníčky JUDr. Bianky Gelačíkovej a členiek senátu
Mgr. Aleny Čakváriovej a Mgr. Patrície Železníkovej vo veci starostlivosti súdu o maloleté dieťa: S. Y.,
nar. XX.XX.XXXX, zastúpený kolíznym opatrovníkom Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava,
Vazovova 7/A, dieťa rodičov: matka - V.. H. N., nar. XX.XX.XXXX, bytom H. XXX, zastúpená JUDr.
Petrom Konvičným, advokátom, so sídlom Rázusova 1, Košice, a otec - V.. S. Y., nar. X.X.XXXX,
bytom H. XF, H., zastúpený JUDr. Andrejom Garom, advokátom so sídlom Bratislava, Štefánikova 14,
o nariadenie neodkladného opatrenia, na odvolanie otca proti rozhodnutiu Okresného súdu Bratislava
III č.k. 38P/235/2018-41, zo dňa 06.09.2018, takto

r o z h o d o l :

Odvolanie otca sa o d m i e t a.

Žiaden z účastníkov nemá nárok na náhradu trov odvolacieho konania.

o d ô v o d n e n i e :

1. Súd prvej inštancie nariadil neodkladné opatrenie, ktorým udelil súhlas matke maloletého V.. H. N.,
nar. XX.XX.XXXX, aby umiestnila maloletého S. Y., nar. XX.XX.XXXX do G. bilingválnej materskej škôlky
J., so sídlom H., Y. XX.

2. Proti tomuto rozhodnutiu podal odvolanie otec maloletého.

3. V rámci rozhodovacej činnosti sa odvolací súd v prvom rade zaoberal včasnosťou podaného
odvolania.

4. Podľa § 362 CSP, odvolanie sa podáva v lehote 15 dní od doručenia rozhodnutia na súd, proti ktorého
rozhodnutiu smeruje.

5. Z obsahu spisu vyplýva, že otec prevzal napadnuté uznesenie 20.09.2018. Odvolanie podal
prostredníctvom právneho zástupcu 8.10.2018. Lehota na podanie odvolania skončila 05.10.2018. Otec
podal odvolanie oneskorene po zákonom stanovenej lehote.

6. Podľa § 386 písm. a/ CSP, odvolací súd odmietne odvolanie ak bolo podané oneskorene.

7. Vzhľadom na skutočnosť, že otec podal odvolanie oneskorene, odvolací súd odvolanie otca odmietol.

8. O trovách odvolacieho konania rozhodol odvolací súd podľa § 52 CMP.

9. Odvolací súd prijal rozhodnutie jednomyseľne, pomerom hlasov 3 : 0 (§ 393 ods. 2 CSP).



Poučenie:

Proti tomuto rozhodnutiu odvolanie nie je prípustné.
Proti rozhodnutiu odvolacieho súdu je prípustné dovolanie, ak to zákon pripúšťa (§ 419 CSP) v lehote
dvoch mesiacov od doručenia rozhodnutia odvolacieho súdu oprávnenému subjektu na súde, ktorý
rozhodoval v prvej inštancii. Ak bolo vydané opravné uznesenie, lehota plynie znovu od doručenia
opravného uznesenia len v rozsahu vykonanej opravy ( § 427 ods. 1 CSP).

Dovolateľ musí byť v dovolacom konaní zastúpený advokátom. Dovolanie a iné podania dovolateľa
musia byť spísané advokátom (§ 429 ods. 1 CSP).

V dovolaní sa popri všeobecných náležitostiach podania uvedie, proti ktorému rozhodnutiu smeruje, v
akom rozsahu sa toto rozhodnutie napáda, z akých dôvodov sa rozhodnutie považuje za nesprávne
(dovolacie dôvody) a čoho sa dovolateľ domáha (dovolací návrh) (§ 428 CSP).

Citované v ďalších rozhodnutiach

Napadnuté rozhodnutia, o ktorých rozhodol vo výroku

Priebeh sporuIdentifikačné číslo spisu 1318205389

  1. 6. 9. 2018Uznesenie Mestského súdu Bratislava III sp. zn. 38P/235/2018 z 6. 9. 2018potvrdené
  2. 16. 12. 2018Uznesenie Krajského súdu Bratislava sp. zn. 11CoP/533/2018 z 16. 12. 2018 (toto rozhodnutie)